Dětská skupina - Duho Paventia

Kdo jsme?

  • Organizace s kvalifikovaným pedagogickým personálem věnující se péči o děti. Dětská skupina dle Zákona č. 247/2014 Sb.

Pro koho tu jsme?

  • Pro všechny rodiče, kteří potřebují pohlídat děti ve věku od 18 měsíců do zahájení povinné školní docházky.
  • A hlavně pro jejich děti. Ty mohou smysluplně strávit čas ve skupině dalších devíti dětí.

 

A naše vize dětské skupiny?

  • Jako náš vzor jsme si vybrali duhu, líbí se nám, že je různorodá, a přitom tvoří jeden soudržný celek. Tato myšlenka provází i naši výchovu. 
  • Ve svém výchovném působení chceme být podle slov J.A. Komenského „dětem průvodci“, - ne je tlačit před sebou, ani smýkat za sebou, pouze je vést za ruku při jejich objevování souvislostí.
  • Neomezujeme dětskou skupinu na „přípravu do školy“, ale chceme dětem pomoci se komplexně připravit do života podle hesla Roberta Fulghuma tak, aby si děti každý den trochu malovaly, trochu pracovaly a odpočívaly, aby až vyrazí do světa se ve svých myšlenkách měly koho držet za ruku a dokázaly zůstat s ostatními pohromadě.
  • Prioritou jsou pro nás potřeby dětí a jejich bezpečnost při všech činnostech. Chceme podporovat samostatnost v oblasti sebeobsluhy i při řešení problémů, dětská kamarádství a tvořivost, zdravý životní styl a rozvoj prosociálního cítění a chování. A přitom dětem dopřát harmonické prostředí a herní pohodu. Preferujeme spontánní hru dětí a dostatečný pobyt venku s pohybovými činnostmi.

 

Můžeme doufat, že jsme dětem schopni dát pouze dvě věci: kořeny a křídla.“ Bruno Ferrero (z myšlenek Dona Bosca).

 

Provozní doba: pracovní dny od 07:00 do 16:00 hodin

Najdete nás na adrese Latrán 55 v Českém Krumlově (první patro – vchod vlevo od jednoty)

 

Budeme rádi, když využijete možnosti osobního setkání, které se bude konat ve dnech 25. až 29.11.2019 v době od 08:30 hodin, případně individuálně po předchozí telefonické domluvě. Při něm se budeme moci seznámit s Vaším dítětem a můžeme si společně popovídat o tom, jaké máte představy o hlídání v naší dětské skupině.

 

Začínáme 2. prosince 2019

 

Virtuální prohlídka

Fotografie budou aktualizovány po dokončení všech příprav k otevření.

Zbývá nám pár detailů doladit.

Kontaktujte nás

Kontakt

Paventia z.s. Latrán 55,
Český Krumlov
38101
tel. +420 777 104 136

IČ: 01350048
DIČ: CZ01350048

Číslo účtu: 7430920001/5500
Raiffeisenbank a.s

Datová schránka: ks9c2gq
info@paventia.cz paventiaos@gmail.com